Przejdź do treści

W zdrowym ciele…

Zdjęcie przedstawia szóstkę dzieci z placówki oraz trenera na dużej sali gimnastycznej.

…zdrowy duch.

Zgodnie z założeniami pedagogiki humanistycznej, człowiek jako całość składa się z trzech obszarów – duszy, rozumu i ciała. W SPWD dbając o harmonijny i kompleksowy rozwój naszych wychowanków skupiamy się nie tylko na sferze emocjonalnej (choć na niej głównie w ostatnim czasie :)) i intelektualnej ale także ruchowej.
Za nami pierwsze zajęcia sportowo – rekreacyjne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. W ramach zajęć, dzieci i młodzież m.in. ćwiczą swoją sprawność fizyczną i dostarczają organizmowi sporej dawki ruchu, który korzystnie wpływa na stan zdrowia i poprawia samopoczucie. Regularna aktywność fizyczna kształtuje ich charakter – uczy wytrwałości, współpracy w zespole, zdrowej rywalizacji, a wszystko to w atmosferze świetnej zabawy.


Sport jest także niezastąpionym narzędziem wychowawczym i resocjalizacyjnym – pozwala rozładować napięcie psychiczne, redukuje lęk, wzmacnia mechanizmy kontroli itp. Warto zatem skorzystać z naszej propozycji po całym tygodniu ciężkiej pracy i nauki.
Zajęcia odbywają się regularnie w każdy piątek, w godz. 15:30 – 17:00, naprzemiennie grupa starsza i młodsza, pod okiem profesjonalnego trenera pana Kamila Soboty. Już nie możemy doczekać się ćwiczeń i gier na świeżym powietrzu!

Skip to content