ZARAZ WRACAM TWORZĘ – PIERWSZE WARSZTATY DLA DZIECI

warsztaty2022

Za nami pierwsze z sobotnich warsztatów terapeutycznego rękodzieła, które miały miejsce 21 stycznia w Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego w Radłowie. Tematem przewodnim warsztatów było tworzenie glinianych domków, w których zamieszkają roślinki. Dlaczego właśnie roślinki? Dlaczego w domku? Roślinkami można się zaopiekować!
A domek przywołuje na myśl opiekę, troskę, bezpieczeństwo. Opieka nad własną roślinką pozwoli dzieciom rozwinąć
w sobie poczucie odpowiedzialności i empatię. Glina to natomiast bardzo plastyczny i przyjazny dla dzieci materiał. To doskonały sposób na wyciszenie emocji i spożytkowanie nadmiaru energii. Świetnie nadaje się do wytrenowania sprawności rączek i palców w taki sposób, aby przygotować każdego młodego artystę do nauki pisania. Nie możemy się doczekać efektów końcowych naszych prac.

Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2022-23”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

loga Zaraz Wracam Tworzę