TULIMISIE

Zdjęcie przedstawia dzieci trzymające przedmioty w kształcie serc w kolorach różowym, żółtym i niebieskim.

TULIMISIE – pod tą wdzięczną nazwą kryje się piękna inicjatywa seniorów z Gminy Radłów . W dniu wczorajszym seniorzy z Klubu Seniora w Siedlcu, wychowankowie Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego w Radłowie wraz z wychowawcami, Dzieci z terenu Gminy Radłów, Rodzice oraz zaproszeni goście spotkali się w Centrum Kulturalnym w Łęce Siedleckiej by spędzić razem niezapomniane chwile.

Dzieci otrzymały własnoręcznie wykonane przez Seniorów podusie – tulimisie, które mają za zadanie strzec spokojnego snu i przywoływać tylko piękne marzenia senne. Całości dopełniały wspólna zabawa, słodkie pyszności oraz cudowna rodzinna atmosfera.

Serdecznie dziękujemy za przybycie Panu Burmistrzowi Zbigniewowi Mączce, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Panu Piotrowi Kaperze, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie Pani Barbarze Marcinkowskiej, Kierownikowi Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radłowie Pani Teresie Rosa , koordynatorami ds. pożytku publicznego Panu Kamilowi Sobocie oraz koordynator akcji wolontariackiej z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Krakowie Pani Agnieszce Iwan.

Dziękujemy także wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem i pracą pozwolili uczynić ten dzień wyjątkowym, w tym zwłaszcza Kierownik OWS w Siedlcu Pani Marcie Kuliś oraz wychowawcom SPWD w Radłowie. Tulimsie na pięknych fotografiach uwieczniła Pani Anna. M. Kędzior.

W sposób szczególny dziękujemy naszym cudownym Seniorom – za poświęcenie, szlachetną inicjatywę oraz serca otwarte na potrzeby najmłodszych. Akcja TULIMISIE- zorganizowana została przez Seniorów w ramach konkursu „Działaj z nami Seniorami” organizowanego przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie.

Raz jeszcze DZIĘKUJEMY.
Zarząd Stowarzyszenia AMOS