ZAPRASZAMY DO NASZEJ MANUFAKTURY DOBRYCH POMYSŁÓW!

W 2022 r. Stowarzyszenie AMOS we współpracy ze Specjalistyczną Placówką Wsparcia Dziennego
w Radłowie  zapraszają do udziału w projekcie– „MANUFAKTURA DOBRYCH POMYSŁÓW – warsztaty rozwojowe dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem metod twórczych” – sfinansowanego ze środków Fundacji PZU, w ramach konkursu „Z Fundacją PZU po lekcjach- edycja 2021”.

Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież z terenu gminy Radłów – w wieku 6-15 lat. Aby do nas dołączyć wystarczy zapisać dziecko do Placówki, a następnie złożyć deklarację udziału
w projekcie. Rodzicu, jeśli szukasz atrakcyjnych dodatkowych zajęć dla swojego dziecka – jesteś
w dobrym miejscu! W ramach projektu przygotowano dla dzieci i młodzieży atrakcyjną ofertę bezpłatnych zajęć rozwojowych, ukierunkowanych na rozwój talentów i potencjałów.

Zajęcia odbywać się będą w ramach następujących modułów: MAGICZNE ŚWIĘTA -warsztaty artystycznego rękodzieła w nurcie do it yourself:

• MAKRAMOWE LOVE – warsztaty artystycznego rękodzieła z wykorzystaniem technik makramy
  • WSZYSTKO W MOICH RĘKACH- warsztaty artystycznego rękodzieła
    z wykorzystaniem techniki lepienia z mas plastycznych i mydlanych
  • POMALUJ SWÓJ ŚWIAT – warsztaty artystycznego rękodzieła – malowanie na tkaninach, podobraziach, tekturowych konstrukcjach przestrzennych- marzec
  • ZACZAROWANY LAS – warsztaty artystycznego rękodzieła z elementami hortiterapii/ zielonej terapii- kwiecień
  • W OBIEKTYWIE MARZEŃ- warsztaty fotograficzno- artystyczne
  • DREAM TEAM – rodzinne warsztaty artystycznego rękodzieła dla dzieci
    z rodzicami
  • WSZYTKO GRA! – trening poznawczy z wykorzystaniem gier interakcyjnych

Zajęcia odbywać się będą w Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego w Radłowie w ramach popołudniowych zajęć pozalekcyjnych (poniedziałek-piątek) oraz w wybrane dni wolne od nauki szkolnej (soboty).

Udział w zajęciach jest bezpłatny – zapewniamy wszystkie materiały do pracy. Mając na uwadze względy terapeutyczne – wszystkie prace wytworzone w ramach zajęć dzieci zabierają ze sobą do domu.

W toku zajęć będziemy rozwijać  wraz z dziećmi ich motywację wewnętrzną
i  kreatywność. Zyskają także coś więcej niż atrakcyjnie spędzony czas- w procesie twórczym dzięki jego cykliczności i złożoności (przechodzenia do różnych technik w nurcie DO IT YOURSELF) na każdym etapie pracy budować będą swoje wewnętrzne poczucie kontroli, przekonanie o własnej sprawczości, wartości i swoim potencjale. To idealny moment by pomóc dzieciom w rozwoju talentów, zyskać pewność siebie i satysfakcję.
Szczegółowych informacji odnośnie warsztatów udziela kierownik SPWD w Radłowie – Pani mgr Edyta Kożuch, tel. 533-727-323 lub e mail: pwd@amos.org.pl