ZACZAROWANY LAS – WARSZTATY ARTYSTYCZNEGO RĘKODZIEŁA Z ELEMENTAMI HORTITERAPII

zaczarowany_las

Kwiecień w Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego
w Radłowie był… taki zielony. Temat przewodni zajęć nawiązywał do klimatu zaczarowanego, tajemniczego lasu, pełnego mchu i leśnych zwierząt. Dla dzieci przewidziano warsztaty z zakresu tworzenia ogrodów w szkle i uprawiania roślin, tworzenia paneli ściennych i obrazów z naturalnych roślin z wykorzystaniem mchu chrobotka, drewna, suszy naturalnych, elementów
drewnianych.

Warsztaty tworzenia lasów w drewnianych ramach, wykorzystujące elementy metody hortiterapii (zielonej terapii) to zdecydowanie jedne z najprzyjemniejszych i najbardziej efektownych zajęć jakie mieliśmy możliwość zaproponować naszym wychowankom. Naturalny mech, kora, krążki drewna, korzenie, wielobarwna zieleń i różnorodne tekstury to prawdziwe ukojenie dla zmysłów, odpoczynek i radość tworzenia. Zajęcia z uwagi na użycie kleju na gorąco (nie niszczy on właściwości stabilizowanych wcześniej roślin) wymagają stałej opieki wychowawcy jednak to wychowankowie projektują i nadają ostateczny kształt własnym „leśnym” wizjom artystycznym.

Medicus curat, natura sanat /Hipokrates/

Warsztaty dla dzieci realizowane w ramach projektu „Manufaktura dobrych pomysłów – warsztaty rozwojowe dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem metod twórczych”- sfinansowane zostały ze środków Fundacji PZU.

logo_pzu