ZACZAROWANY LAS W SZKLE!

Czy wiecie jak stworzyć najprawdziwszy mikroklimat? Jeśli nie – zapytajcie naszych zdolnych botaników, ze Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego w Radłowie, którzy w ramach warsztatów artystycznego rękodzieła tworzyli przepiękne szklane lasy. Jak to działa?

Wewnątrz zamkniętego słoja, w którym posadziliśmy odpowiednio dobrane rośliny odbywa się fotosynteza, woda samodzielnie paruje i skrapla się. Taki dobrze przygotowany las będzie zupełnie samowystarczalny – po odpowiedniej adaptacji roślin. Nasi wychowankowie pracowali z niezwykłą starannością, troską i delikatnością
w stosunku do roślinek, za które stali się odpowiedzialni. Każdy las otrzymał także własną metryczkę
z datą i miejscem powstania. Jeśli marzy Wam się taki las odnajdźcie w piwnicy słój z korkiem, przygotujcie podłoże (ziemia, keramzyt, węgiel aktywny), rośliny, które lubią wilgotne środowisko, kamyczki do dekoracji, przegotowaną wodę i do dzieła! Istotnym założeniem tego modułu zajęć był także aspekt wolontarystyczny i międzypokoleniowy poprzez nawiązanie współpracy z seniorami – uczestnikami Klubu Seniora w Radłowie.

Warsztaty dla dzieci realizowane w ramach projektu „Manufaktura dobrych pomysłów – warsztaty rozwojowe dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem metod twórczych” – sfinansowane zostały ze środków Fundacji PZU.

logo_pzu