Przejdź do treści

Wigilia i koncert kolęd w Placówce Wsparcia Dziennego

Obraz przedstawia osoby grające na instrumentach oraz śpiewające.

W dniu 21 grudnia podopieczni Placówki wraz z wychowawcami obchodzili uroczystość wigilijną. Nie zabrakło smaku pysznych krokietów, domowego barszczu, sernika z orzechami, makowca, zapachu pomarańczy, goździków i jodły.  Staropolskim zwyczajem obdarowaliśmy się życzeniami, odczytaliśmy Pismo Św. i zasiedliśmy do naszego wspólnego stołu. Po wieczerzy na naszych wychowanków czekała niespodzianka…. prawdziwy koncert kolęd i pastorałek, w wykonaniu muzyków współpracujących z tarnowskim teatrem, tarnowskim centrum kultury, recitalem o bł. Karolinie i studentów Akademii Muzycznej w Katowicach.

W świąteczny nastrój wprowadziły nas dźwięki fortepianu, saksofonu, kontrabasu i prześliczny głos Pani Moniki Kuty.  Z jazzowym zacięciem zagrali dla nas Piotr Niedojadło, Grzegorz Pęcak oraz  Maciej Kitajewski. „Oj maluśki, maluśki” wykonane przez nasze dzieci słychać było pewnie w samym niebie…
Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci- ciepły, spokojny, rodzinny, wyjątkowy…. Nie byłby taki, gdyby nie cudowna atmosfera pełna zaufania, radości i miłości jaką wprowadzają nasi podopieczni. Dziękujemy Wam za to z całego serca.
W imieniu wychowawców i podopiecznych Placówki życzymy wszystkim Świąt Bożego Narodzenia pełnych wiary, nadziei, szczerej radości i ciepła najbliższych, a w Nowym Roku  kolejnych wyzwań i niekończącej się radości życia.
Wychowawcy

Skip to content