SPWD – malowanie po numerach

Obraz przedstawia prace wykonane za pomocą malowania po numerach. Na zdjęciu możemy ujrzeć liski, koniki, czy króliki.

W ostatnich dniach ferii zimowych wychowankowie SPWD w Radłowie mieli okazję zmierzyć się z nowym rodzajem twórczości, jakim jest malowanie po numerach. Malowanie po numerach, mimo iż pojawiło się po raz pierwszy już w latach 50-tych, dziś – dzięki rozwojowi technologii cyfrowych, staje się coraz bardziej popularną i innowacyjną metodą malowania obrazów. Proces tworzenia polega na odpowiednim dobieraniu kolorów farb spośród palety dołączonej do zestawu, a następnie zamalowywaniu nimi nadrukowanego na podobraziu szkicu, zgodnie z numeracją pól. Jak się przekonaliśmy, ta nietypowa technika wymaga sporo czasu, skupienia, precyzji, cierpliwości i zaangażowania, ale własnoręcznie stworzona reprodukcja obrazu daje mnóstwo satysfakcji!

Odkryliśmy tym samym nowy sposób na kreatywny wypoczynek, który pozwala na wyrażenie własnych emocji, relaksuje i sprzyja rozładowywaniu napięć wewnętrznych. Nasi mali artyści samodzielnie, krok po kroku wyczarowali za pomocą pędzla prawdziwe dzieła sztuki, przedstawiające urocze, leśne zwierzątka (tak, las to zdecydowanie w dalszym ciągu nasz ulubiony motyw) lub kolorowe postacie z bajek. Efekty ich pracy oraz etapy powstawania obrazów krok po kroku możecie obejrzeć w obszernej galerii na facebooku.

Nie zabrakło też czasu na tradycyjne kolorowanki, gry planszowe czy układanie puzzli.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach 9 Osi Priorytetowej Region spójny społecznie, Działanie 9.2 Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie 9.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne w regionie, Typ projektu: C. wsparcie dla tworzenia i/lub działalności placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020