Sieciaki na wakacjach w SWPD w Radłowie

Na zdjęciu widnieje grupka dzieci spędzających czas wraz z osobą opiekująca się nimi. Dzieci na siedzą na podłodze z kartkami oraz czymś do pisania oraz malowania.

W ostatnich dniach Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego w Radłowie zorganizowała dla dzieci pikniki edukacyjne z cyklu „Sieciaki na wakacjach”. Jest to akcja edukacja dot. bezpiecznego korzystania z zasobów internetu poprzez zabawę -organizowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Fundację Orange. W tym roku piknik podzieliliśmy na dwie części – edukacyjną oraz edukacyjno – rekreacyjną by zmaksymalizować jakość oddziaływań i uatrakcyjnić zajęcia. Pierwsza część odbyła się na Brzeskiej 9, gdzie przygotowano dla wychowanków projekcje multimedialne, pogadanki oraz gry i zabawy edukacyjne. Jakie korzyści przyniosły dzieciom i młodzieży zajęcia? Dzieciaki:

• dowiedziały się jak reagować na zagrożenia w internecie oraz jak ich unikać.
  • poznały zasady bezpiecznego korzystania z sieci;
  • zdobyły wiedzę, jak chronić swoją prywatność w internecie, a także jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości;
  • dowiedziały się ,czym jest internet mobilny, kto to jest hejter oraz jak dbać o swój wizerunek online.

Kolejna część zajęć odbyła się już nad radłowskim zalewem gdzie na dzieci i młodzież czekało mnóstwo atrakcji!