Manufaktura dobrych pomysłów – magiczne Święta

Już 1 grudnia w Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego w Radłowie otwieramy naszą MANUFAKTURĘ DOBRYCH POMYSŁÓW!

Rozpoczynamy projekt – „MANUFAKTURA DOBRYCH POMYSŁÓW – warsztaty rozwojowe dla dzieci
i młodzieży z wykorzystaniem metod twórczych” – sfinansowany ze środków Fundacji PZU, w ramach konkursu „Z Fundacją PZU po lekcjach- edycja 2021”.

Już w grudniu zapraszamy dzieci na pierwsze z naszych twórczych działań pn. „MAGICZNE ŚWIĘTA – WARSZTATY ARTYSTYCZNEGO RĘKODZIEŁA W NURCIE DO IT YOURSELF”.
Temat przewodni działania nawiązuje do świąt Bożego Narodzenia, a zajęcia to innowacyjny i zarazem terapeutyczny prezent świąteczny jaki dzieci mogą zrobić sobie same (budując swoją sprawczość
i niezależność). W myśl nurtu D.I.Y (Do It Yourself) tworzyć będziemy atrakcyjne rękodzieło o tematyce zimowo świątecznej, we wdzięcznym klimacie woodland, enchanted forest, przepełnionym motywem reniferów, pierniczków, ciepłych lampionów i gorącej czekolady.

W naszej „magicznej przestrzeni” zajęć kreatywnych będziemy tworzyć najpiękniejsze pamiątki i prezenty, ozdoby świąteczne, a swoje smutki, złości i nudę zamienić w leśne szklane lampiony i świąteczne dekoracje z użyciem mchu preparowanego, igliwia, pierniczków, figurek gipsowych, materiałowych itp. Mając na uwadze względy terapeutyczne wszelkie prace wykonane w trakcie zajęć dzieci zabierają ze sobą do domu.

Zajęcia odbywać się będą w Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego w Radłowie w ramach popołudniowych zajęć pozalekcyjnych (poniedziałek-piątek) oraz dwie grudniowe soboty.

Udział w zajęciach jest bezpłatny – zapewniamy wszystkie materiały do pracy.
Szczegółowych informacji odnośnie warsztatów udziela kierownik SPWD w Radłowie – Pani mgr Edyta Kożuch,
tel. 533-727-323 lub e mail: pwd@amos.org.pl