MAKRAMOWE LOVE

makramowe_love

Właśnie dziś, w pierwszy dzień ferii zimowych, rozpoczęliśmy styczniowe warsztaty twórcze dla wychowanków Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego w Radłowie w partnerstwie
z Fundacją PZU – o wdzięcznej nazwie MAKRAMOWE LOVE.
Temat przewodni działania nawiązuje do technik makramy. Technika ta polegająca na wyplataniu dekoracji ze sznurka bawełnianego popularna była wśród dzisiejszych babć naszych podopiecznych. Powraca ona dzisiaj wśród modnych dekoracji
w stylu boho, zwłaszcza jako ozdoby pokoików dziecięcych. Wykorzystując ten trend w ramach działania nasi podopieczni tworzyć będą atrakcyjne dekoracje
z wykorzystaniem sznurków bawełnianych, koralików, włóczki, pomponików i elementów drewnianych.
W pracochłonnym procesie twórczym powstaną rustykalne tęcze, zwierzęta, dekoracje na ściany i dziecięce biurko. Mając na uwadze rozpiętość wiekową uczestników projektu technika zostanie uproszczona adekwatnie do wieku (z możliwością pominięcia fazy wyplatania) – bazując na przyklejaniu.

To będą wyjątkowo pracowite ferie !
Zajęcia realizowane są w ramach projektu „MANUFAKTURA dobrych pomysłów” sfinansowanego ze środków Fundacji PZU.

Szczegółowych informacji odnośnie warsztatów udziela kierownik SPWD w Radłowie – Pani mgr Edyta Kożuch, tel. 533-727-323 lub e mail: pwd@amos.org.pl.

logo_pzu