MAGICZNE ŚWIĘTA W NURCIE D.I.Y – warsztaty artystycznego rękodzieła

warsztaty

Za nami pierwsze z warsztatów artystycznego rękodzieła dla dzieci w ramach projektu „Manufaktura Dobrych Pomysłów” finansowanego ze środków Fundacji PZU.

W ramach sobotnich zajęć wychowankowie Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego w Radłowie wraz z instruktorkami stworzyli przepiękne lampiony pełne błyszczących reniferów, drewnianych domków, mchu, aniołków i wszystkiego co zrodziło się w głowach młodych artystów. Zajęcia te wyjątkowo skutecznie rozwijają kreatywność u dzieci. To szczególnie ważne ponieważ kreatywność pomaga w rozwiązywaniu problemów, radzeniu sobie ze zmianą i ograniczeniami. Kreatywność jest zatem połączeniem wyobraźni, zdobytego doświadczenia i wiedzy, postawy nastawionej na rozwiązywanie zadań oraz zdolności nieszablonowego myślenia. Granice naszych poczynań artystycznych stanowiła jedynie wyobraźnia! Każda z wykonanych prac zdobi teraz domy naszych wychowanków.

Projekt sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Zapraszamy do obejrzenia całej fotorelacji z wydarzenia – tutaj.

logo_pzu