Kraina rozmaitości – pierwsze zajęcia

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę oraz opiekunkę podczas warsztatów Kraina Rozmaitości razem tworzących rękodzieła przy stole z czarnym nakryciem.
Logo PZU Fundacja

Wrzesień w Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego w Radłowie to czas, w którym zaprosiliśmy naszych wychowanków do KRAINY ROZMAITOŚCI. Jest to projekt warsztatów ogólnorozwojowych dla dzieci z wykorzystaniem technik twórczości. Projekt ten sfinansowany został przez FUNDACJĘ PZU, w ramach konkursu grantowego PZU po lekcjach. W miesiącu wrześniu dzieci pracują techniką decoupage – przygotowując piękne drewniane dekoracyjne pudełeczka, anioły, zakładki do książek oraz wiele innych atrakcyjnych prac. Ćwiczą swoją sprawność manualną, rozwijają poczucie estetyki, uspokajają się i czerpią radość z tworzenia. Dzięki wsparciu Fundacji PZU dzieci mogą pracować na najwyższej jakości, profesjonalnych materiałach plastycznych – farbach kredowych, werniksach, mediach do zdobień, pastach strukturalnych itp. Zakupione zostały także relaksacyjne pufy, w których można odpocząć po wykonaniu dzieła. Projekt potrwa do czerwca 2017 r. odkrywając przed naszymi wychowankami nieznane dotychczas techniki tworzenia.