TheGrue.org

Sieciaki na wakacjach

Opublikowano: wtorek, 03 wrzesień 2019

1Stowarzyszenie AMOS już po raz trzeci włączyło się w akcję edukacyjną "Sieciaki na wakacjach w Twojej miejscowości ", dotyczącą bezpieczeństwa dzieci w Internecie. W dniu 8 sierpnia 2019 r. na terenie Domu Ludowego w Brzeźnicy odbył się piknik dla wychowanków Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego w Radłowie. Wydarzenie miało charakter zamknięty i uczestniczyło w nim trzydzieścioro dzieci - wychowanków SPWD w Radłowie wraz z rodzicami i młodszym rodzeństwem. Wydarzenie zorganizowano pod hasłem "Nie siedź na kompie, usiądź na trawie", by w ten sposób promować jednocześnie alternatywne formy spędzania czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży.

2

Na czas trwania pikniku dzieci miały do dyspozycji plac zabaw oraz zorganizowaną specjalnie na tę okazję dmuchaną zjeżdżalnię. Wykwalifikowani animatorzy przeprowadzili szereg konkursów, konkurencji, zabaw i atrakcji , m.in. wyścig ślimaków, łowienie ryb na czas, ogromne bańki mydlane, armatę cukierkową. Wewnątrz budynku zaaranżowano ogólnodostępny mini kącik plastyczny z kolorowankami "Sieciomazajkami". Podczas kolorowania, wspólnie z dziećmi odczytywane i omawiane były krótkie, sieciakowe porady (umieszczone na ilustracjach) na temat bezpiecznego korzystania z sieci, ochrony prywatności, dbania o swój wizerunek w internecie itp. 

 

Po wyczerpującej zabawie na świeżym powietrzu, aby uzupełnić utraconą energię i nabrać sił do dalszej aktywności (tym razem umysłowej!) zmęczone i głodne posiliły się kiełbaską z grilla. Czekały na nich także zimne napoje i słodkie przekąski.

3

4Po krótkim odpoczynku i wspólnym, smakowitym posiłku nadszedł czas na najbardziej wyczekiwaną, główną część pikniku - sieciakowy turniej. Spośród wszystkich uczestników, wybrano pięcioro najstarszych dzieci, których następnie mianowano liderami drużyn.

 

 

Pozostałe dzieci w drodze losowania podzieliły się na kilkuosobowe grupy, tworząc w ten sposób drużyny: Netki, Ajpi, Kompla, Spociaka i Netrobiego. 

65Drużyny zajęły wygodne miejsca na kocykach i w otoczeniu pięknej przyrody, przystąpiły do wykonywania sieciakowych misji, na kartach wręczonych im przez prowadzących.

Dzieci z determinacją i uśmiechem na twarzy rozwiązywały rebusy, wykreślanki, labirynty, wyszukiwały różnice. Sposób punktacji był następujący: drużyna, która najszybciej bezbłędnie ukończyła daną misję otrzymywała 3 pkt, kolejne zaś 2 pkt i 1 pkt. Po podliczeniu punktów wyłoniono zwycięską drużynę, którą nagrodzono drobnymi upominkami i brawami. Następnie wszyscy uczestnicy turnieju wzięli udział w teście pozwalającym oszacować czy nie spędzają zbyt wiele czasu w sieci. Na zakończenie wręczono dzieciom pomarańczowe sznurówki - symbol sprzeciwu wobec hejtu oraz pamiątkowe dyplomy za zaangażowanie i udział w zajęciach. 

 

Wszyscy świetnie się bawili, czas upłynął w wesołej, rodzinnej atmosferze i już nie możemy się doczekać kolejnej edycji pikniku "Sieciaki na wakacjach"!

 7  8  9
 10  11  12
 13  14  15
 16  17  18
 19  20  21
     
 bip logo gmina logo rpd logo facebook logo chronimy dzieci logo
Stowarzyszenie na rzecz przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej "AMOS"
ul. Głowackiego 6/43
33-100 Tarnów